מה זה המושג הזה חווית משתמש

משתמשים לאחרונה במושג חווית משתמש במיוחד בהקשרים של האפליקציות. האם חווית משתמש זה רק התחומים הללו? התשובה היא לא. חוויית משתמש הוא מקצוע שכבר קיים מספר שנים רק שבתקופות האחרונות התחילו חברות הייטק לקחת מעצבים גרפיים שייתנו פתרונות דיגיטליים להכנת אפליקציות. בכתבה אנחנו ניתן לכם את ההבדלים בין חוויית משתמש של אתר אינטרנט לבין חוויית משתמש UI -UX לאפליקציות. התחום נעשה מאוד מבוקש בשנים האחרונות והשכר בהתאם לביקוש הוא בין הגבוהים ביותר היות ומעצבים גרפיים הם אלה שמכתיבים את הטרנדים לחוויות משתמש והצבעוניות בחברות פיתוח לבניית אפליקציות.

חווית משתמש ואתרי אינטרנט

במסלולי הלימודים במכללות ללימודי קורסים בבניית אתרים תוכלו לראות בקישור את המחירים להכשרת מעצבי גרפיקה להייטק, הטירוף הוא עצום בשכר היות והביקוש הוא גדול לכוח אדם בתחום. חוויית משתמש באתר אינטרנט זה איך לגרום לגולש להרגיש נוח עם האתר. החל משימוש בצבעוניות ותקשורת חזותית נכונה בין החברה לבין הגולש ועד לקבלת המידע הנחוץ ביותר ובמהירות לגולשים במחשב.

אם ניקח חוויית משתמש גרועה בתור דוגמה אתר אינטרנט שנטען מאוד לאט אצל הגולשים זה חווית משתמש גרועה לכן על המעצבי אתרים לתת את כל הצרכים הנוחים ביותר לגולשים. גולשים שמגיעים לאתר אינטרנט ולא מוצאים את מה שהם רוצים הם יצאו החוצה מאתר וילכו למתחרים של בעלי האתר. גוגל רואה בחוויית נטישה  מהירה הצבעת אי אמון באתר וזה אחד הפרמטרים שגורמים לאתר לרדת בדירוגים של גוגל. במסגרת לימודי קידום אתרים הסטודנטים לומדים את כל החוקים שגוגל מכתיב מידי שנה והטרנדים החדשים שהוא מוציא בעדכונים שלו מספר פעמים כמו העדכון האחרון שהתרחש באוקטובר 2019.

חווית משתמש ואפליקציות

חוויית משתמש באפליקציות דומה מאוד לעיצוב אתרים רק שבאפליקציות העיצוב הגרפי הוא בצורה הרבה יותר קטנה. אפליקציה באופן כללי יותר מינימליסטית ומפורטת כמו אתר אינטרנט לכן על הכפתורים לשבת במרחקים גבוהים ונוחים ביחס לכפתורים אחרים והצבעוניות של האפליקציה צריכה להיות מותאמת ומונגשת לצרכים שונים.

WIREFRAME +  אפליקציות  עיצוב  גרפי

במסגרת לימודי תוכנות לבניית אפליקציות בונים אפליקציה מקדימה WIREFRAME  לפני התחלת העיצוב כדי להראות שחווית המשתמש באמת מותאמת לדרישות שלשמה האפליקציה הוקמה.

*WIREFRAME הוא שלב מקדים לאפליקציה כדי לתת למתכנתים וללקוחות את כל הגורמים לפני שמתחיל שלב העיצוב

דרושים מאפייני חווית משתמש לחברות הייטק

חוויית משתמש בחברות היי-טק הוא תחום מאוד מבוקש היות והטרנדים החדשים לאפליקציות הם מאוד מבוקשים בנוחות וסגנון עיצוב גבוהה. המעצבים הגרפיים לאחר סיום לימודי בניית אתרים חווית משתמש פונים לעבוד בחברות ההייטק בגלל שהשכר הוא מאוד גבוהה. הביקוש בתחום יצר משבר תעסוקתי בתחום הדפוס במשרדי פרסום מה שגרם למקפצה של שכר אדירה בתחום. תוכלו למצוא עבודה ברשתות החברתיות כמו פייסבוק על ידי חיפוש בקבוצות ולראות שכל יום מתפרסמות 2000 מודעות בתחומים שונים. מרבית הבוגרים של תחום זה דווקא מעדיפים לעבוד מהבית כדי לתת שירותי גרפיקה ועיצוב בנוסף לאתר האינטרנט ולתת ללקוחות את כל הקשת עיצובית ולאו דווקא בתחום אחד.