אפליקציות התוכנות

אי אפשר להתעלם היום שהאפליקציות נמצאות בכל מקום ונוכחות בשימוש יומיומי בקרב גולשים ומחפשים מידע. אפליקציות משרתות אותנו בכניסה לבנק אונליין או כל שירות אחר שאנחנו רוצים לקנות ולרכוש בצורה מאובטחת. אם בעבר היו מוצאים את כל המידע דרך אתרי האינטרנט היום לנושאים רבים אין צורך ללכת בכלל למנוע החיפוש גוגל ולחפש מידע, כיום נוכל במהירות וישירות המידע הזה נמצא לנו בטלפון החכם. אפליקציות הם לא רק בשביל למצוא מידע אלא נוכל לראות אפליקציות למשחקים או למכירות אונליין. בכתבה תוכלו לקבל פרטים מה זה בכלל אפליקציה ואיזה תוכנות עובדים בחברות הייטק.

ידע בחווית משתמש – תנאי להצלחת האפליקציה

כדי שהאפליקציה או האתר אינטרנט למובייל יצליחו ויעשו את העבודה בצורה שיווקית כמו שצריך על המעצבים לתת דגש ועניין רחב מאוד בחוויית משתמש נכונה. חוויית משתמש מתבטאת בצבעוניות ובסידור האלמנטים והכפתורים שיושבים מתוך האפליקציה תוך מתן דגש חשוב מאוד לנוחות הגולשים בתוך האפליקציה. אפליקציה שלא תהיה מעוצבת ומסוגננת בצורה נכונה תהיה כישלון מלכתחילה לגולשים.

השפה העיצובית בעיצוב אפליקציה

השפה העיצובית הוא נושא מאוד חשוב כי לפני שמתחילים לעצב את האפליקציה צריכים להבין מי קהל היעד שלנו ובאיזה סגנון של טיפוגרפיה או צבעוניות להשתמש באפליקציה. במסלול לימודי חווית משתמש תוכלו לראות בקישור הזה את כל תכני הלימודים ואיפה אפשר ללמוד את התחום הכי מבוקש בתעשייה, השכר בתחום הוא עצום לעומת תקופת הלימודים החל מ18,000 ש”ח נטו למתחילים בלבד.  התוכנות הם רק כלים לעבודה והחשיבה הרחבה  היא של המעצבים והמאפיינים מול המתכנתים שעובדים בשיתוף פעולה עם המעצבים הגרפיים. המעצבים יקבעו את חוויית המשתמש ואילו המתכנתים יעשו את הכל שזה יעבוד כמו שצריך תוך שימוש בקודים כדי שהאפליקצייה תרוץ בצורה נוחה אצל הגולשים. על האפליקציות להיות עם אלמנטים גרפיים זעירים ונקיים כדי להפעיל את מה שחשוב להעביר למכירה או להעברת מידע.

תוכנה להכנת אפליקציות XD

XD  היא תוכנה להכנת אפליקציות ובנייה שנוצרה על ידי חברת אדובי. Adobe כדי להישאר רלוונטית   למשתמשים שלה הקבועים פיתחה תוכנה מדהימה ליצירת העיצוב הראשוני של האפליקציה. התוכנה דומה מאוד לתוכנות אחרות של חברת אדובי מה שגורם למשתמשים בתוכנה להכיר אותה ישירות ולהרגיש בה בבית. אין ספק שאדובי הצליחה מאוד בפיתוח התוכנה וכיום התוכנה בשימוש של מיליונים בעולם כולו.

עבודה בחברות הייטק למעצבים גרפיים

בחברות הייטק נוצר ביקוש אדיר למעצבים גרפיים שעובדים בשיתוף פעולה עם המתכנתים ויתנו את המענה הגרפי לעיצוב אפליקציות. מתכנתים הם לא מעצבים את האפליקציה אלה בונים אותה על פי דרישות המאפיינים של חוויית המשתמש שדורשים מהם. ההצלחה היא בשיתוף של המעצבים והמתכנתים מול דרישות של הלקוחות. אפליקציות כיום הם גם אתרי אינטרנט שעברו הסבה למובייל כדי להעשיר ולהתאים את עצמם לחווית משתמש נכונה. אתר האינטרנט שנראה במחשב מול אתרים שנראים במובייל הם שונים מאוד בכדי להישאר רלוונטיים כדאי להיות מותאמים לשני הפלטפורמות הללו.