לימודי עיצוב גרפי בחיפה האם כדאי  ללמוד עיצוב גרפי?

צעירים שהולכים ללמוד מבקשים לרכוש לעצמם מקצוע. הבחירה בין המקצועות השונים מלווה בשאלות רבות. האם יש עבודה בתחום? האם זה תחום מבוקש? האם השכר של התחום יהיה שכר גבוה ומה אפשרויות הקידום בתחום זה? הדילמה הזו והשאלות סביבה פוקדות גם את הסטודנטים העתידיים ללימודי עיצוב גרפי בחיפה. כיום העולם הטכנולוגי מתפתח בקצב מסחרר והעולם האקדמי אשר תאוצתו החלה בתחילת המאה הקודמת נשאר קצת מאחור. רבים המקצועות באקדמיה אשר בהם לומדים הסטודנטים תחום ידע, אך תחום זה הוא אינו מקצוע המכשיר אותם ליציאה לשוק העבודה. למרות מצב זה, עדיין לימודים לתארים ותארים מתקדמים נותרו בעלי יוקרה בחברה שלנו וסטודנטים רבים רצים ללמוד באקדמיה. אך בסיום הלימודים מוצאים עצמם מחוסרי עבודה, דבר המוביל אותם ללימודי תעודה במקצועות פרקטיים. אחד מהמקצועות האלו הוא עיצוב גרפי. תוכלו לראות באתר הבא  לימודי עיצוב גרפי בחיפה אונליין מהבית הם לימודי תעודה אשר מקנים לסטודנטים מקצוע פרקטי במיוחד שניתן לעבוד בו מיד בסיום הלימודים.

האם יש ביקוש למעצבים גרפיים בתעשייה?

מקצוע העיצוב גרפי עבר שינוי מגמה ב-20 שנים האחרונות. עולם הטכנולוגיה אשר מתפתח ללא הפסקה הפך את התחום לאחד התחומים המבוקשים ביותר. כיום בתעשייה ובעולם ההייטק ובעצם בכל עסק קטן, בינוני או גדול זקוקים למעצבים גרפים שיצרו מיתוג עסקים מקצועי. מעבר למיתוג, מקצוע העיצוב הגרפי צירף לשורותיו תת תחומים מעניינים מאוד אשר משכללים את תפקיד המעצב. כך לדוגמא, לאחר לימודי קורס עיצוב גרפי בחיפה, מעצבים רבים מעשירים עצמם בקורסים נוספים המלמדים אותם עיצוב ובניית אתרים, חווית משתמש UX-UI, ניהול קריאטיב ואיור. כל התחומים האלו מאפשרים למעצב הגרפי להמציא עצמו מחדש בכל פעם ובגלל זה מדובר בתחום שאף פעם לא משעמם בו. הביקוש למעצבים כיום הוא גדול וזה ילך ויגדל ככל בהטכנולוגיה תמשיך להתפתח.

שכר גבוה למעצבים גרפיים

עולם ההייטק קיבל את המעצבים הגרפיים בידיים פתוחות לשורותיו. מעצבים גרפיים רבים עושים את המעבר לעולם זה. הסיבה לכך היא המשכורות הגבוהות בענף ההייטק. גם מעצבים גרפיים נהנים מהשכר הגבוה כמו בכל מקצועות ההייטק השונים. מעצבים מתחילים בענף זה יתחילו משכר של 17,000 ש”ח אשר יעלה בהתאם לוותק והניסיון. אך השכר למעצבים גרפיים הוא יחסית גבוה גם בענפים אחרים. כך לדוגמא מעצב גרפי שכיר אשר עובד בעולם הפרסום, אופנה או מיתוג עסקים מתחיל במשכורות של 10,000 ש”ח אשר גדלות לאורך השנים. מעצבים גרפיים אשר בחרו לא להיות שכירים אלא עצמאיים נהנים גם הם ממשכורות יפות עד יפות מאוד. מעצב גרפי עצמאי מתחיל לרוב ירוויח כ- 19000 ש”ח ועם פרסום נכון וצבירת שם חזק בשוק המעצבים השמיים הם הגבול. מעצבים עצמאיים יכולים לקחת פרויקטים באלפי שקלים ושכרם יכול להיות אף יותר טוב משל השכירים בענף זה.