כמה מרוויחים מעצבים גרפיים? למה הייטקיסטים מקבלים שכר עצום?

אנשים מתעוררים  ומגלים שבתחום העיצוב גרפי יש הרבה כסף זה לא חדש לכולם שבעולם הייטק משכורות מנופחות ואנשים מרוויחים שכר מאוד גבוהה. ובהחלט מגיע להם כי אנשים יושבים ולומדים שנים כדי להגיע לשכר הזה. בעיצוב גרפי לדוגמא ובניית אתרים התקופה שהסטודנטים לומדים לעומת מה שמקבלים לאחר מכן מאוד שווה.  בכתבה הזאת נדבר על השכר במחירון בעיצוב גרפי בכל מיני נושאים ולא המשכורות היבשות שנהוג. בתחום עיצוב גרפי זה מאוד חשוב לאן אתם פונים, האם אתם הולכים לעבוד לאחר הלימודים ישר במשרדי הפרסום או אתם ממשיכים ללמוד עוד קורס קצר של בניית אתרים והולכים לעבוד בחברות היי-טק. היום הביקוש הוא עצום מאוד היות וחברות היי-טק שואבות עשרות אלפי מעצבים מידי חודש כדי לתת שירותי גרפיקה ועיצוב.

המחסור ועבודות מבוקשות ביותר בתחום העיצוב הגרפי

האם כל המעצבים הגרפיים שעובדים בהייטק בישראל הם אך ורק ישראלים? התשובה היא לא! מדינת ישראל   הכניסה לתוכה אינספור מעצבים גרפיים שמגיעים מכל העולם ועושים כאן רילוקיישן  כדי לתת שירותי גרפיקה ועיצוב ולפתור את המשבר התעסוקתי שנוצר בתעשייה בישראל. המשבר התעסוקתי הוא בגלל שמדינת ישראל היא לא מדינה כל כך גדולה ועדיין צריכים מעצבים גרפיים שיתנו שירותי גרפיקה במשרדי פרסום ובתי דפוס. בעבר רוב הבוגרים של מכללות לעיצוב גרפי ובתי ספר לגרפיקה ממוחשבת היו הולכים לעבוד אך ורק בבתי דפוס הוצאות לאור ועוד. היום עם התפתחות העצומה בעשור האחרון בגלל כל נושא האפליקציות מעצבים גרפיים צריכים לתת את הפתרונות הדיגיטליים ולעבוד בצורה משותפת עם  מתכנתים כדי לעצב אפליקציות או אתרי אינטרנט

המשכורות בתחום – משכורות של מעצבי גרפיקה ללא ניסיון לאחר הלימודים

שכר של גרפיקאים למעצבים מתחילים לאחר סיום לימודים בתחום עיצוב גרפי יכול להתחיל ב 11000 שח נטו בלבד. עם הניסיון שצוברים במשרדי פרסום וחברות הייטק יכול להגיע גם השכר של 17 אלף שח בחודש. הביקוש העצום יצר את המקפצת שכר האדירה ומאפשר לגרפיקאים ללא ניסיון עם תיק עבודות מצליח להתברג במהירות. הסיבה שהשכר הוא גבוה כי חברות הייטק מנסות להכניס לתוכן ישראלים שייתנו את השפה העיצובית המותאמת למדינת ישראל. כמובן שמרבית המעצבים מעדיפים לעבוד בתחום זה מהבית ולתת שירותי גרפיקה גם לעולם הדפוס וגם לעולם ההייטק תוכלו לראות את הדרך המהירה לעבוד בהייטק כמו בכתבה במעריב  שפרסמו לא מזמן ולקבל טיפים מקצועיים איך גם אתם יכולים להרוויח מהתחום הזה.

סתם כי אנחנו חושבים שזה מגניב 🙂 טיפים מעולם העיצוב הגרפי

מה צריך כדי להתברג לתעשיית העיצוב גרפי והייטק

כדי לעבוד בתחום ההייטק כל מה שאתם צריכים זה אך ורק תיק עבודות מושקע. לא נשקר לכם ונגיד שמחציתם מהמעצבים הגרפיים שעובדים כיום במשרדי הפרסום או בחברות היי-טק לא סיימו לימודים בתחום עיצוב גרפי ולא למדו לעולם במכללות לעיצוב וגרפיקה ממוחשבת. בבחברות היי-טק מה שרוצים לראות זה אך ורק כיצד אתם מעבירים רעיונות כאלה על ידי שימוש בצורות ואלמנטים ויזואלים בשימוש בתוכנות של חברת אדובי. ככל שתיק עבודות שלכם הוא יותר עשיר ויפה תוכלו להתברג במהירות.

לעבוד בתחום העיצוב גרפי מהבית והשכר

בתחום העיצוב הגרפי נהוג לעבוד גם מהבית ולהציג מחירון אישי ופרטי. אם אתם בתחילת הדרך שלכם מומלץ תחילה לתת מחירים זולים כדי לתפוס לכם מאגר של לקוחות יציב. כמובן שאם אתם עושים יותר מעיצוב ללקוח כדאי לתת חבילת מיתוג גרפי רחבה ולשמור על הלקוחות שלכם. בפייסבוק יש אינספור קבוצות שדרכם תוכלו למצוא לכם עבודות ולפרסם את עצמכם במדורי דרושים. אם אתם בתחילת הדרך שלכם בתור מעצבים תוכלו כבר באמצע הלימודים להתחיל לתת עבודות עיצוב ללקוחות כדי להעשיר את תיק העבודות שלכם.